2022-04-07

Apie 80 % žmonių bent kartą yra pajutę nugaros skausmą. Apie 35 % žmonių skausmą jaučia nuolatos. 25 % – 60 % žmonių skausmas pasikartoja kas metus. Dažniausia skausmo priežastis yra nugaros išvaržos (Souza, Sakaguchi, Yuan, Matsutani, Santo, Pereira, & Marques, 2019). Juosmens išvaržos diskai yra plačiai paplitusi medicininė problema, dažniausiai pasireiškianti 35 – 50 metų žmonėms.

Tecar terapija yra endogeninė termoterapija, naudojama paviršiniams ir giliesiems audiniams sušildyti. Terapijos gebėjimas paveikti kraujotaką paprastai laikomas pagrindiniu audinių gijimo procesų skatinimo mechanizmu (Clijsen, Leoni, Schneebeli, Cescon, Soldini, Li, & Barbero, 2020). Buvo įrodyta, kad „Tecar“ terapija veiksmingai palengvina raumenų skausmą praėjus 24 valandoms po jos taikymo. Panašiai žmonėms, gydomiems „Tecar“, buvo geriau atkurta raumenų jėga ir funkcijos pasibaigus 72 valandoms (Guimaraes, Barreto, Martins, Silva, Matos, Cardoso, Melo, & Branco, 2018). 

Nors nugaros raumenų treniravimas yra viena iš geriausių gydymo būdų (Coulombe, Games, Neil, &  Eberman. 2017) ir stabilizavimo pratimai, ir vaikščiojimas padeda sumažinti nugaros skausmus (Suh, Kim, Joung, Ko, & Ryu, 2019), tačiau nėra nustatyta Tecar terapijos metodo efektyvumas žmonėms, turintiems juosmeninės dalies išvaržas, nėra atlikta jokių tyrimų. Kad fizinis aktyvumas gerina funkcinę būklę ir mažina skausmą yra daugybe tyrimų, todėl siekiame pažiūrėti kiek efektyvi yra Tecar terapija žmonėms, turintiems juosmeninės dalies stuburo išvaržas funkcinei būklei ir skausmo mažinimui ir kiek efektyvi yra naudojant Tecar terapija kartu su kineziterapijos intervencijomis.

Tikslas. Įvertinti kineziterapijos ir Tecar terapijos poveikį funkcinei pacientų būklei turintiems juosmeninės dalies stuburo išvaržą.

Išvada. Taikant tik kineziterapijos užsiėmimus funkcinė būklė gerėjo ir jaučiamas skausmas mažėjo. Taikant Tecar terapiją kartu su elektrostimuliacijos metodu funkcinė būklė gerėjo ir jaučiamas skausmas mažėjo. Taikant Tecar terapiją kartu su kineziterapijos intervencijomis funkcinė būklė pagerėjo ir jaučiamas skausmas sumažėjo. Lyginant gautus rezultatus tarp grupių prieš ir po kineziterapijos, didžiausias funkcinės būklės pagerėjimo ir skausmo sumažėjimo pokytis buvo matomas taikant kineziterapijos intervencijas kartu su Tecar terapija.

 

Susisiekime

Mūsų šūkis Gyvenk be skausmo! Tuo vadovaujames suteikiant pagalbą mūsų klientams. Visomis savo jėgomis ir žiniomis – padėsime jums.