Sėkmės istorija: nesugebėjimas nustatyti tikros priežasties ir nuolatinė baimė neatgauti pilnos judesio amplitudės

Kai PACIENTAS B pirmą kartą atvyko pas mus, jis buvo ką tik po peties sąnario priekinės lūpos operacijos (para laiko po operacijos). Pacientas dar devėjo rankos įtvarą, kurio chirurgas liepė nenusiimti šešias savaites. Jo nurodymas buvo – 24h per parą jokio įtvaro nuėmimo, miegojimas ne išimtis. Tolimesnės rekomendacijos: po 2 sav. siūlų pašalinimas. Dar po 4 sav. reabilitacijos pradžia (jos trukmė 3 sav.).

Visa istorija prasidėjo tais pačiais metais, rugsėjo mėnesį, kuomet pacientas B patyrė rimtą traumą, kurios metu plyšo peties sąnario priekinė lūpa. Du kartus per pirmas dvi savaites buvo darytas rentgeno tyrimas, kuris lūžio neparodė, bet skausmas kasdien darėsi vis stipresnis, o rankos amplitudė mažėjo. po mėnesio buvo paskirtas ultragarso tyrimas, kuris parodė uždegiminį procesą ir skysčių perteklių, per jį aiškiai nieko nesimatė, bet į paciento ligos diagnozę įrašė – peties sąnario lūžis. Primenu, jog du rentgenai prieš tai to nematė, o būtent rentgenai ir nustato kaulinių struktūrų lūžius. Buvo liepta nešioti įtvarą ir stebėti situaciją.

Ar tikrai įtvaro nešiojimas padeda?

Per konsultaciją, pacientas papasakojo, jog susitiko pažįstamą, kuriam buvo atlikta tokia pati operacija. Tačiau, po operacijos, gydytojas pasakė, jog atsistatymui jam reikia neišimti rankos iš įtvaro (kaip mano pacientui) ir mankštinti riešą. Praėjus dviem mėnesiams po operacijos, rezultatas – rankos atitraukimas iš peties sąnario 80 ° (norma 180 °); jokio rotacinio judesio; rankos fleksija į priekį 40° (norma 180 °). Labai liūdna situacija, nes norint atsistatyti, deja, galimai reikės kitos operacijos. 

Taigi, po konsultacijos jau kaip ir buvo aišku, kokie yra pagrindiniai tikslai, iš kurių vienas svarbiausių – normali peties sąnario judesių amplitudė.

Atsistatymo procesą pradėjome praėjus dviem parom po operacijos, svarbiausias judesys – peties sąnario mankšta iš inercinės jėgos.

Praėjus 4 sav. po operacijos, pacientas turėjo PILNAS visas judesio amplitudes peties sąnaryje. Mūsų puikių rezultatų paslaptis – suvokimas, ką daro įtvaras ir pilną jo naudojimą nuimėme po savaitės nuo operacijos, nors gydytojas sakė nešioti be nusiėmimų 6 sav.

Įdomus faktas, jog sportininkams, po operacijų, įtvarą leidžia nešioti tik 2-3 paras, norint sugrįžti į normalias jėgas ir amplitudes. Tik klausimas, kodėl žmonėm liepia nešioti šitiek laiko? Kodėl nepasako rizikų ir neigiamų dalykų, ką įtvaras gali padaryti. 

Nelaukite ir apsilankykite pas mus

Kam kankintis jei galite gyventi be skausmo šiandiena?

Peties sanario judesių amplitudės didejimas po operacijos

Mūsų šūkis Gyvenk be skausmo! Tuo vadovaujames suteikiant pagalbą mūsų klientams. Visomis savo jėgomis ir žiniomis – padėsime jums.