Sėkmės istorija: skausmai, kurie trukdė gyventi, nuolatinė baimė uždusti

Kai PACIENTAS A pirmą kartą atvyko pas mus, jis skundėsi stipriu kaklo ir menčių skausmu, rankų tirpimu, aštriu skausmus, kuris perverdavo pilvo sritį, kaskart, giliau įkvėpus. Nuolatinis gerklės „kutenimo” pojūtis, norėjimas atsikosėti. Pastoviu nemaloniu pojūčiu pilvo zonoje, jausmu lyg būtų sustojusi skrandžio veikla. 

Visa istorija prasidėjo prieš metus, kai atsirado rankų tirpimo pojūtis ir kartais pasireiškiantys menčių skausmai. Pradėjo ieškoti problemos, niekas nerado, daktarai siuntė vieni pas kitus ir tik rašė vaitus, kurie nieko nepadėjo. Po metų nuolatinių skausmų, galiausiai pasiūlė kreiptis pas psichiatrą, neva skausmai išgalvoti, nes per išsamius tyrimus, ieškant skausmų priežasties, buvo nustatyta tik viena diagnozė po atlikto MRT tyrimo : TH 8 –  TH 9 tarpslankstelinio disko protrūzija. Žmogus visiškai prarado viltį, jog kada nors gyvens kitokį gyvenimą. Buvo darytos 4 blokados skausmo klinikoje – jokio efekto.

Po išsamios konsultacijos pritaikėme Indiba Activ terapiją, elektrinių impulsų stimuliaciją ir kineziologinį teipavimą.

Ar tikrai simptomai nenurodo priežasties?

Taigi, po konsultacijos jau kaip ir buvo aišku, jog problema krūtininėje stuburo dalyje, ten kur yra protrūzija, o ne vidaus organuose, rankose ar kojose. Paaiškinus pacientui, jis tik išpūtė akis ir sako : „Kaip tai galite padėti? Visai nebejausiu skausmo?”.

Dabar pasiaiškinsime, kodėl ir kaip viskas vyksta.

Krūtinės (TH) dalies disko išvarža gali kelti tokius simptomus, nors ši lokalizacija yra retesnė nei juosmeninėje ar kaklinėje stuburo dalyje. Štai kaip ji gali būti susijusi su paciento skundais: 

  • Kaklo ir menčių skausmas, rankų tirpimas – dažniau būdingas kaklinės dalies problemoms, tačiau gali būti susijęs su kompensaciniais raumenų įtempimais dėl laikysenos pokyčių dėl TH dalies problemos.
  • Aštrus skausmas perveriantis pilvo sritį, susijęs su kvėpavimu – tai būdingas TH disko išvaržos simptomas. Jis gali atsirasti dėl: Tarpšonkaulinių nervų dirginimo – skausmas gali plisti į priekinę kūno dalį, imituodamas vidaus organų problemas. Diafragmos įsitempimo ar nervų spaudimo – tai gali sukelti pojūtį, kad kvėpuojant skausmas stiprėja. 
  • Nemalonūs pojūčiai pilvo srityje, jausmas, lyg sustojusi skrandžio veikla – gali būti: Vaguso nervo įtaka – TH6-TH10 segmento problemos gali turėti įtakos virškinimo veiklai. Raumenų spazmai dėl autonominės sistemos reakcijos – krūtinės dalies stuburo problemos kartais sukelia refleksinius virškinamojo trakto pokyčius.

Kaip vyko gydymas

Dabar pasiaiškinsime, kodėl ir kaip viskas vyksta.

Pacientui A buvo paskirta Indiba Activ terapija ir elektrinių impulsų terapija. Jau po pirmo seanso pacientas pajuto reikšmingą palengvėjimą, labai pasidžiaugė, jog gali giliai įkvėpti. Tarp 3 – 6 seanso, pacientas pradėjo jausti vėl skausmus, tik ne tokius aštrius, su kuriais atvyko.

Kodėl atrodo, kad skausmas grįžo? Tai įvyksta dėl šių priežasčių:

Audinių atsakas į terapiją (uždelsta reakcija). Indiba Activ terapija veikia giliuosius audinius ir skatina mikrocirkuliaciją, ląstelių metabolizmą bei uždegimo mažinimą. Pirmose procedūrose organizmas pradeda aktyviai reaguoti, tačiau iki 3–6 procedūros jau vyksta gilesni regeneraciniai procesai. Šis etapas gali būti lydimas uždelsto skausmo (uždegiminės reakcijos), kai kūnas intensyviai atsikrato susikaupusių metabolitų ir pradeda atstatyti audinius.

Fascijų ir raumenų reakcija. Jei prieš terapiją buvo lėtinis įtampinis spazmas ar prilipusios fascijos, procedūrų metu jos pamažu atsipalaiduoja, bet kartu gali išprovokuoti laikiną uždegiminį atsaką ar jautrumą. Raumenų ir jungiamojo audinio restruktūrizacija gali sukelti laikiną skausmo padidėjimą, kol kūnas adaptuojasi prie naujos būsenos.

Nervų sistemos įsitraukimas. Jei buvo ilgalaikis nervų spaudimas (pvz., dėl disko išvaržos ar raumenų įtampos), nervai, pradėję „laisvėti“, gali trumpam tapti jautresni dėl reaktyviosios hiperaktyvacijos. Tai ypač pastebima krūtinės ir juosmens srityje, kur nervai yra labiau susiję su vidaus organų funkcija ir autonomine nervų sistema.

Metabolinių toksinų išsiskyrimas. Procedūros suaktyvina limfinę sistemą, o tai reiškia, kad užsistovėję metabolitai pradeda greičiau pasišalinti. Jei organizmas jų nepajėgia pakankamai greitai pašalinti, gali atsirasti periferinis uždegimas, kuris trumpam padidina skausmo intensyvumą.

Kūno laikysenos ir biomechanikos pokyčiai. Kai kurių pacientų skausmas padidėja, nes kūnas keičia savo biomechaniką – pradeda naudoti kitus raumenis, kurie iki tol buvo neaktyvūs arba kompensavo silpnas zonas. Šis procesas gali sukelti naujų, bet laikinių diskomforto zonų atsiradimą.

Pacientui A prireikė 10 seansų iki pilno skausmų atsikratymo. Pritaikius kūno stiprinimo pratimus, pacientas daugiau skausmais nesiskūndė.

Išvada: Didesnis skausmas tarp 3–6 procedūros dažniausiai yra natūrali organizmo reakcija į giliųjų audinių pokyčius. Jis signalizuoja, kad vyksta aktyvus regeneracinis procesas, o ne pablogėjimas.

Nelaukite ir apsilankykite pas mus

Kam kankintis jei galite gyventi be skausmo šiandiena?

Diagrama, rodanti skausmo intensyvumo pokytį per 10 vizitų ir 3 savaites po gydymo. Matyti, kad pradžioje skausmas sumažėjo, vėliau buvo laikinas padidėjimas (3–6 vizitų metu), o po to nuosekliai mažėjo iki visiško išnykimo.

Diagrama, rodanti gyvenimo kokybės gerėjimą per gydymo kursą. Matyti, kad pradžioje gyvenimo kokybė buvo prasta, tačiau palaipsniui ji kilo, o po 10 vizitų ir 3 savaičių pasiekė maksimalų lygį.

Mūsų šūkis Gyvenk be skausmo! Tuo vadovaujames suteikiant pagalbą mūsų klientams. Visomis savo jėgomis ir žiniomis – padėsime jums.